BAYRAKTAR YAPI TURİZM VE TİC.LTD.ŞTİ.,  New York’da kurulmuş olan “Millennium Construction” şirketinin modern mimari yapı tarzı ile İstanbul da faaliyet gösteren Ayan İnşaat ve Turz. Ltd. Şti.’nin Türkiye inşaat piyasasındaki tecrübe ve bilgi birikimlerini  Türkiyede’ki yeni yatırımları yönlendirmek için  birleştirip, kentsel projelerde yeni bir çizgi yakalama fikriyle yola çıkarak Ağustos 2005 ‘de İstanbul’da kurulmuştur.2004’de kurulan “Millennium Construction” ile grup şirketi olarak daha sonra kurulan ”Technic Realty of Smithtown” şirketleri, New York bölgesinde dekonstrüktivist ve minimalist mimari  tarzda projeleri hayat geçirerek farklı bir çizgide ilerlemesini sürdürmektedir. New York’lu mimar Mark Gould’un fikirleriyle hayat bulan bazı butik projeler, New York Times gazetesinde de gündeme gelerek şirketin prestijinin ve iş kapasitesinin büyümesine olanak sağlamıştır.Türkiye’deki altyapı tesisleri imalatı ile 1995 yılında başlayan Ayan İnşaat’ın ticari faaliyetleri, zaman içinde sanayi tesisleri, telefon santral binaları ve diğer telekomünikasyon tesisleri inşaatlarında uzmanlaşmaya giderek devam etmiştir. İlk hizmetinde Siemens AŞ. ile İstanbul ‘da telefon altyapı inşaatlarında çalışan firma, gerek çalışanları, gerek tedarikçileri ile uzun soluklu ve uyumlu çalışmayı ilke edinerek, daha sonraki yıllarda yine Siemens AŞ., Bant Boru AŞ., Honda Otomotiv AŞ., Novartis İlaç AŞ. gibi sektörlerinin öncü kuruluşları ile de çalışma fırsatını bulmuştur.
Organik yapısını oluşturan farklı ülke mimari kültürlerini harmanlayarak sektördeki ve dünyadaki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek alternatif bir iş anlayışı sunan BAYRAKTAR YAPI , uzman kadrosu ve eğitimli çalışanlarıyla huzur ve güven esasına dayalı bir çalışma tarzı benimsemiştir.
Kurucularının, ulusal ve uluslararası platformlarda kendini kanıtlamış ve saygınlığı olan kurumlardaki iş deneyimlerine dayanarak oluşturdukları BAYRAKTAR YAPI, aradan geçen 9 yılda güvene dayalı kurumlaşma yolunda önemli atılımlar gerçekleştirdi.
Bilgi birikimi ve tecrübelerini genç kadrolara aktararak günümüzün gereklerini teknolojik ve ekonomik açıdan yerine getirmenin gururunu yaşamakta ve bugüne kadar sürdürdüğü ilke ve prensiplerini çizgisinden ayrılmadan geleceğe taşımayı hedeflemektedir.
Günün koşulları ve müşteri beklentileri dikkate alınarak sunulan hizmetlerde, çevrenin korunması ve iş güvenliğinin sağlanması büyük önem taşımakta, proje ve uygulama hizmetlerini yürütürken, sosyal sorumluluk ve çevrenin korunması bilinciyle hareket edilmektedir.

ÇEVRE,  İŞ EMNİYETİ,  KALİTE  POLİTİKASI

Şirketimiz, ofislerinde, şantiyelerde ve tesislerde iş ortaklarını korumak için, kapsamlı bir Sağlık, Emniyet, Çevre ve Kalite politikası uygular. Yaptığı işin maliyeti ve zamanlaması ne kadar önemliyse Sağlık, Emniyet Çevre ve Kalite konularındaki sorumluluklarına da önem vermektedir. Çalışanlarımız, Sağlık, Emniyet, Çevre ve Kalite konularında sorumluluk taşımakta ve aktif görev de bulunmaktadırlar.
Hedefimiz; yaşadığımız çevreye ve insana zarar vermeden faaliyet de bulunma anlayışını geliştirmek ve emniyetli iş ortamları sağlamaktır.
Hedefimizin gerçekleşmesi için; projelerimizin planlama ve inşaat aşamalarında çalışanlarımıza, tüm eğitimler verilir ve referans döküman desteği sağlanmaktadır. Yönetimden en alt kademeye kadar, tüm çalışanlarımız bu hedefin gerçekleşmesi için gayret göstermektedir. Çalışanlarımız yaptıkları işte, yenilikçi, sorgulayıcı ve lider bir yapıyı oluşturmaktadır.

 Şirketimiz,

• İstikrarlı adımlar ile sağlıklı büyümeyi, bunun yanında gelişmelere ve yeni teknolojilere ayak uydurmayı,
• İnşaat sektöründe hizmetleri ve saygınlığı ile örnek bir firma olmayı ,
• İş Sağlığı ve Güvenliği şartlarını her zaman gözeterek sağlam, estetik ve güvenli yapılar inşa etmeyi,
• Müşterilerimizi kalite sistemimizin odağı görerek, müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutup imalatlarımızı kaliteli biçimde tamamlamayı,
• Çalışanlarını; gelişimleri ve kendi konularında uzmanlaşmaları için sürekli destekleyip, inisiyatif kullanarak şirketin büyümesine katkıda bulunmaları için teşvik etmeyi, benimsemiş olup, bunların uygulanması için gereken her türlü kaynağı ve desteği sunmayı taahhüt eder.

Ekibimiz